Sākumlapa » Jaunumi » Austrumu partnerības un ES kandidātvalstu augstāko revīzijas iestāžu foruma dalībnieki tiekas ar Valsts prezidentu

Austrumu partnerības un ES kandidātvalstu augstāko revīzijas iestāžu foruma dalībnieki tiekas ar Valsts prezidentu

14/12/2017 Drukāt šo rakstu

Šonedēļ Rīgā notiekošā ES Austrumu partnerības un ES kandidātvalstu augstāko revīzijas iestāžu foruma dalībnieki trešdien, 13. decembrī, tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kā arī iepazinās ar Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas darbu.

Valsts prezidents, Rīgas pilī uzrunājot Gruzijas, Ukrainas, Moldovas un Serbijas augstāko revīzijas iestāžu pārstāvjus, atgādināja, ka Valsts kontrolei ir būtiska loma parlamentārās kontroles sistēmā, jo ar tās palīdzību tiek gūts priekšstats par publisko līdzekļu izmantošanas likumību, lietderību un rezultātiem. Valsts prezidents uzsvēra Latvijas Republikas Valsts kontroles darba būtisko progresu tieši lietderības revīziju īpatsvara un kvalitātes palielināšanā. Lietderības revīzijas dod vislielāko efektu racionālu un ilgtspējīgu pārvaldes sistēmu izveidē, tāpēc šis revīziju veids ir ļoti svarīgas un atbalstāmas, atgādināja Valsts prezidents.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa tikšanās laikā pauda gandarījumu, ka Latvijas Republikas Valsts kontrole kļuvusi par pieprasītu atbalsta sniedzēju gan Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīm, gan ES kandidātvalstīm. Dažādie sadarbības formāti – ekspertu darba grupas, apmācības revīziju veikšanā un konsultācijas revīzijas iestāžu attīstībā, kā arī ikgadējais forums Rīgā veicina izpratni par revīzijas institūciju lomu spēcīgā, efektīvā, atbildīgā publiskajā pārvaldē.

“Tikai pie vienotas izpratnes par augstāko revīzijas iestāžu lomu demokrātiskas valsts attīstībā to ieteikumi tiks izņemti no formālo ieteikumu atvilktnēm un kļūs par reāliem darba instrumentiem publiskā sektora attīstībai sabiedrības interesēs. Šis ir vēstījums, ko īpaši uzsveram un vēlamies stiprināt sadarbībā ar Austrumu partnerības valstīm un ES kandidātvalstīm,” akcentēja Elita Krūmiņa.

Tāpat Austrumu partnerības foruma dalībnieki tikās ar Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja biedru Alekseju Loskutovu, lai iepazītos ar Valsts kontroles un parlamenta sadarbību, kā arī piedalījās komisijas kārtējā sēdē, kurā Valsts kontrole prezentēja diskusiju dokumentu par racionālu pašvaldību darbu.

Šā gada Austrumu partnerības foruma galvenās tēma ir augstāko revīzijas iestāžu stratēģiskās attīstības jautājumi. ES Austrumu partnerības un ES kandidātvalstu augstāko revīzijas iestāžu forums ir daļa no Latvijas Republikas Valsts kontroles īstenotā un LR Ārlietu ministrijas atbalstītā projekta “Ukrainas, Moldovas un Gruzijas augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšana starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā”. Tā mērķis ir atbalstīt minēto valstu augstākās revīzijas iestādes pārejas procesā uz revīziju veikšanu atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem.

Austrumu partnerības valstu augstāko revīzijas iestāžu pārstāvji vizītē pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Foto: Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja

Austrumu partnerības valstu augstāko revīzijas iestāžu pārstāvji vizītē pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Foto: Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja

Austrumu partnerības valstu augstāko revīzijas iestāžu foruma dalībnieki tiekas ar Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja biedru Alekseju Loskutovu. Foto: Reinis Inkēns, Saeima

 

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *