Sākumlapa » Jaunumi » Baltijas valstu augstāko revīzijas iestāžu Rail Baltica darba grupas sanāksme Viļņā

Baltijas valstu augstāko revīzijas iestāžu Rail Baltica darba grupas sanāksme Viļņā

25/05/2018 Drukāt šo rakstu

24.–25. maijā Viļņā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstāko revīzijas iestāžu pārstāvji tikās, lai pārrunātu Rail Baltica projekta gaitu, iespējamos riskus un nākotnes plānus kopīgas revīzijas veikšanai par Rail Baltica projektu.

Lietuvas augstākās revīzijas iestādes vadītājs Arūnas Dulkys sanāksmes atklāšanā uzsvēra, ka Rail Baltica projekts ir stratēģiski nozīmīgs ne vien Baltijas valstīm, bet visai Eiropas Savienībai. Līdz ar to augstākajām revīzijas iestādēm jāiesaistās, lai projekta aktivitātes un finansējums būtu izsekojams. Savukārt revidentiem tā būs nenovērtējama iespēja un pieredze kopīgi strādāt viena mērķa labā, attīstot arī prasmes starptautisku revīziju veikšanā.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa norāda, ka jau pašlaik 5,78 miljardus eiro vērtajā Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras projektā notiek iepirkumi un tiek saņemti pakalpojumi, tiek plānota nekustamā īpašuma atsavināšana. Arī Latvijā projektam plānots izlietot apjomīgus līdzekļus. Tāpēc ir ļoti būtiski, ka augstākās revīzijas iestādes plāno darbu, lai izmantotu labākās zināšanas un pieredzi kopējam projekta vērtējumam.

Darba grupas sanāksmē piedalījās arī Polijas augstākās revīzijas iestādes eksperti, kā arī Eiropas Revīzijas palātas pārstāvis Guido Fara, daloties palātas pieredzē starptautisku dzelzceļa infrastruktūras projektu jomā. Savukārt RB Rail pārstāvis informēja par projekta līdzšinējo gaitu, risku vadību un izaicinājumiem.

Sanāksmes laikā arī tika atjaunots Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstāko revīzijas iestāžu noslēgtā sadarbības memoranda Rail Baltica projekta uzraudzīšanai darba plāns. Sadarbības memorands tika parakstīts 2016. gada 20. oktobrī Bratislavā, un kopš tā parakstīšanas darba grupas sanāksmes tiek organizētas regulāri.

Rail Baltica ir lielākais dzelzceļa infrastruktūras projekts Baltijas valstīs, tās integrējot Eiropas Savienības dzelzceļa tīklā. Projektā ir iesaistītas piecas Eiropas Savienības valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un netiešā veidā arī Somija.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *