Sākumlapa » Jaunumi » Diskusijas tiešraide – Kā neīstenot sliktu administratīvi teritoriālo reformu?

Diskusijas tiešraide – Kā neīstenot sliktu administratīvi teritoriālo reformu?

28/06/2019 Drukāt šo rakstu

Valsts kontroles diskusija, sarunu festivālā LAMPA Cēsu pašvaldības teltī 29.jūnijā no pulksten 13.00, tiks uzsākta ar sarunu par administratīvi teritoriālās reformas mērķiem un līdzekļiem, lai noskaidrotu, ko un kāpēc vajag valstij un iedzīvotājiem, kādas problēmas pašvaldību funkciju izpildē jānovērš un pēc kādiem kritērijiem mērīs reformas rezultātus.

Otrajā diskusijas blokā dalībnieki pievērsīsies jautājumiem par pašvaldību varas un funkciju pārdali starp pilsētām, novadiem, apriņķiem un reģioniem, starp lēmējiem un izpildītājiem, lai rastu atbildes uz jautājumiem: Vai un kuri pašvaldību uzdevumi jāpārdala otrā līmeņa pašvaldībām un valstij? Vai un kas jāmaina deputātu nodarbināšanā izpildvarā? Vai un kas jāmaina mēru pienākumos un ievēlēšanā?

Noslēdzošajā sarunas blokā dalībnieki diskutēs par efektivitātes un demokrātijas jautājumiem, lai atbildētu, kā pašvaldībām kļūt saimnieciskākām un būt tuvāk cilvēkam. Šajā blokā tiks runāts par to, kur ir lielākais potenciāls resursu ekonomēšanai, kā arī par pašvaldību tuvināšanos cilvēkiem ar līdzdalības, atklātības, sasniedzamības formām.

Diskusijā piedalīsies valsts kontroliere Elita Krūmiņa, Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins, 13. Saeimas deputāti Daniels Pavļuts (Attīstībai PAR) un Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, SIA “Latvijas mobilais telefons” prezidents, Latvijas Universitātes un LMT pētījuma “Latvijas administratīvo teritoriju ekonomiskās aktivitātes izvērtējums” līdzautors Juris Binde, bijušais reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs (2007.–2010.) Edgars Zalāns, kā arī Valsts kontroles Sabiedriskās padomes locekļi: PROVIDUS direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka, Latvijas Universitātes Politikas zinātņu nodaļas vadītāja Iveta Reinholde, “Luminor” ekonomists Pēteris Strautiņš.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *