Sākumlapa » Jaunumi » Informācijas apmaiņas vizīte par “Rail Baltica”

Informācijas apmaiņas vizīte par “Rail Baltica”

16/10/2017 Drukāt šo rakstu

Augstāko revīzijas iestāžu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas 12. – 13. oktobrī Rīgā tikās, lai uzklausītu RB Rail pārstāvjus par “Rail Baltica” projekta progresu, risku vadību un problemātiku, kā arī savā starpā pārrunātu projekta norisi.

Ņemot vērā vērienīgā starptautiskā projekta stratēģisko nozīmi un tā īstenošanai nepieciešamo līdzekļu apjomu, augstākās revīzijas iestādes no projektā iesaistītajām valstīm sadarbojas, lai kopīgi sekotu līdzi projekta gaitai. Viena no sadarbības platformām ir 2016. gada sākumā noslēgtais Saprašanās memorands starp Lietuvas, Latvijas un Igaunijas augstākajām revīzijas iestādēm, kas paredz koordinētu projekta uzraudzību.

Šīs tikšanās mērķis bija informācijas apmaiņa par līdz šim paveikto Rail Baltica projektā katrā valstī, tuvākajiem nākotnes plāniem un riskiem. Jāpiebilst, ka līdz šim revīzija Rail Baltica projekta īstenošanas kontekstā nav veikta. Tomēr dalībnieki apsprieda arī dažādus iespējamos revīziju jautājumus, kas varētu iezīmēt potenciālas revīzijas tvērumu gadījumā, ja radīsies nepieciešamība veikt padziļinātu pārbaudi.

Augstāko revīzijas iestāžu kolēģi tikās arī ar valsts kapitālsabiedrības “Eiropas Dzelzceļa līnijas” pārstāvjiem, kuru vadībā tika apmeklēta Centrālā dzelzceļa stacija, lai klātienē iepazītos ar izmaiņām, kādas plānotas pēc Rail Baltica izbūves.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *