Sākumlapa » Jaunumi » Latvijā tiksies 12 Eiropas valstu augstāko revīzijas iestāžu vadītāji

Latvijā tiksies 12 Eiropas valstu augstāko revīzijas iestāžu vadītāji

07/06/2019 Drukāt šo rakstu

Nākamnedēļ Latvijā notiks 12 Eiropas reģiona augstāko revīzijas iestāžu vadītāju tikšanās, lai Eiropas augstāko revīzijas iestāžu organizācijas EUROSAI valdes sēdē diskutētu par publiskā sektora revīziju darba nākotnes uzdevumiem.

Starptautiskās tendences – digitalizācija, mākslīgā intelekta attīstība, kiberdrošība – un citi reģionālie un globālie izaicinājumi ir būtiskas tēmas, kam pievēršas arī valstu augstākās audita iestādes. EUROSAI 50. valdes sēde, kuras rīkotāja šoreiz ir Latvijas Republikas Valsts kontrole, notiks 12. un 13. jūnijā.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa uzsver:  “Darbs šāda līmeņa Eiropas organizācijas valdē ir starptautisks Valsts kontroles kā Latvijas augstākās audita iestādes profesionalitātes apliecinājums un uzticības mandāts, ko mums devušas 49 Eiropas valstis. Mēs esam vieni no publiskā sektora revīzijas iestāžu lielā astotnieka, un ar to varam lepoties ne tikai paši, bet visa mūsu valsts. Mēs esam pārliecināti, ka atbildība par publisko resursu efektīvu pārvaldību, atvērts, konstruktīvs dialogs ar sabiedrību un uz attīstību vērsta sadarbība starp augstākajām revīzijas iestādēm un publisko sektoru ir būtiski faktori demokrātisku valsts pamatu stiprināšanai.”

EUROSAI valdē strādā astoņu Eiropas valstu augstākās revīzijas iestādes, kas katra ir atbildīga par savu darbības jomu. Latvijā pulcēsies EUROSAI valdes pārstāvji un darba grupu līderi. Latvijas Republikas Valsts kontrole ir EUROSAI valdes locekle kopš 2017. gada un nodrošina organizācijas komunikācijas jomas stratēģisko virzību.

Lai mediju pārstāvjus sīkāk iepazīstinātu ar EUROSAI un Eiropas augstāko revīzijas iestāžu esošajiem un nākotnes izaicinājumiem Eiropas reģionā un pasaulē, 12. jūnijā plkst. 11. 00 Jūrmalā viesnīcas “Baltic Beach Hotel” telpās notiks preses konference. Preses konferencē piedalīsies EUROSAI prezidents, Turcijas Augstākās revīzijas iestādes prezidents Sejīts Ahmets Bašs (Seyit Ahmet Baş), EUROSAI ģenerālsekretāre, Spānijas Augstākās revīzijas iestādes prezidente Marija Hosē de la Fuente (María José de la Fuente) un EUROSAI valdes locekle, Latvijas Republikas valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *