Sākumlapa » Jaunumi » Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstākās revīzijas iestādes uzsāk kopīgu revīziju par “Rail Baltica” projektu

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstākās revīzijas iestādes uzsāk kopīgu revīziju par “Rail Baltica” projektu

18/09/2018 Drukāt šo rakstu

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstākās revīzijas iestādes  šonedēļ uzsākušas kopīgu revīziju par projekta “Rail Baltica” iekšējās kontroles sistēmas un publisko iepirkumu vadību.

Apvienotās revīzijas mērķis ir izvērtēt, vai “Rail Baltica” projekta iepirkumu pārvaldes modelis un līgumu slēgšanas kārtība ir efektīva un veicina ekonomiski izdevīgas piegādes projektam. Revidentu redzeslokā būs arī valsts finansējuma jautājumi projektam katrā no trim Baltijas valstīm.

Revīzija tiks veikta Baltijas valstu 2014. gadā dibinātajā kopuzņēmumā AS “RB Rail”, katras valsts atbildīgajās ministrijās un citās ar projekta īstenošanu saistītajās institūcijās. Revīzija aptvers laika periodu no 2014. līdz 2018. gadam. Sabiedrību par revīzijas rezultātiem plānots informēt līdz 2019. gada decembrim.

Latvijas Republikas Valsts kontrole, Lietuvas  Valstybės kontrolė un Igaunijas Riigikontroll 2016. gadā parakstīja  Saprašanās memorandu par “Rail Baltica” projekta sagatavošanas un ieviešanas uzraudzību. Kopš tā laika visas trīs augstākās revīzijas iestādes ir sekojušas līdzi projekta ieviešanas gaitai, apmainījušās ar informāciju un veikušas risku izvērtējumu. Tā rezultātā pieņemts lēmums par nepieciešamību veikt kopīgu revīziju.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *