Sākumlapa » Jaunumi » Lietuvas kolēģi apgūst Valsts kontroles pieredzi kultūras un izglītības jomas revīzijās

Lietuvas kolēģi apgūst Valsts kontroles pieredzi kultūras un izglītības jomas revīzijās

27/02/2018 Drukāt šo rakstu

Pieredzes apmaiņas vizītē 26.–27. februārī Valsts kontrole uzņem kolēģus no Lietuvas augstākās revīzijas iestādes (Lietuvos Respublikos Valstybes Kontrole). Tikšanās mērķis – ar Lietuvas revidentiem dalīties Valsts kontroles pieredzē izglītības un kultūras jomas revīziju tēmu izvēlē. Galveno interesi lietuviešu kolēģos raisīja pašlaik notiekošā revīzija par Kultūras ministrijas kapitālsabiedrību pārvaldības efektivitāti.

“Kļūt par starptautiski atzītu publiskā sektora kompetences centru ir viens no Valsts kontroles jaunajiem stratēģiskajiem mērķiem. Tiecoties uz labāku valsts pārvaldi, ir svarīgi pilnveidot revīziju darbu, kas nozīmē arī starptautisko revīziju standartu attīstību. Divpusējas tikšanās ļauj dziļāk analizēt konkrētas jomas problemātiku, līdz ar to profesionālās spējas attīsta gan citu valstu kolēģi, gan mūsu pašu revidenti,” revīzijas iestāžu sadarbību vērtē valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Valsts kontroles revidenti iepazīstināja Lietuvas kolēģus ar revīziju tēmu, jautājumu un kritēriju izvēles procesu – nozares risku un pieejamās informācijas analīzi. Analīzei tika demonstrētas divas revīzijas – par augstākās izglītības finansēšanas sistēmas efektivitāti un aktuālā revīzija par Kultūras ministrijas kapitālsabiedrību pārvaldības efektivitāti. Tā viesus interesēja visvairāk, jo arī Lietuvas augstākā revīzijas iestāde gatavojas līdzīgas revīzijas veikšanai.

Kultūras ministrijas kapitālsabiedrību – teātru, koncertorganizāciju – pārvaldības efektivitātes vērtēšanā Latvijas revidenti balstās uz OECD vadlīnijām par valsts kapitālsabiedrību pārvaldību un pieredzes apmaiņā Lietuvas kolēģiem skaidroja, kā starptautiski noteiktie principi piemēroti Latvijas situācijai, ņemot vērā pēdējos gados notikušās izmaiņas likumos.

Pieredzes apmaiņas ietvaros kolēģi no Lietuvas augstākās revīzijas iestādes apmeklēja arī Kultūras ministriju, lai uzzinātu par profesionālo teātru un koncertorganizāciju juridisko statusu, finansēšanu un uzraudzību Latvijā.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *