Sākumlapa » Jaunumi » Par papildu finansējuma pieprasījumu 2019. gada budžetā

Par papildu finansējuma pieprasījumu 2019. gada budžetā

16/08/2018 Drukāt šo rakstu

Šodien LETA ziņu lentā publicētā ziņa “Arī Valsts kontrole vēlas iegūt papildus līdzekļus darbinieku algu palielināšanai”, kas pārpublicēta vairākos citos Latvijas plašsaziņas līdzekļos, neatbilst patiesībai un valsts kontroliere Elita Krūmiņa 16. augusta rīta Latvijas Radio 1 neko tamlīdzīgu nav teikusi. Pilnu interviju iespējams noklausīties šeit.

Lai novērstu pārpratumus un neprecīzas informācijas tālāku izplatīšanos, skaidrojam:

Valsts kontrole 2019. gada valsts budžeta finansējumu ir lūgusi piešķirt tās stratēģijā noteikto mērķu īstenošanai.

Pamatā finansējums plānots Valsts kontroles un citu publiskā sektora revidentu darba efektivizēšanai, tajā skaitā publiskajā sektorā strādājošu zvērinātu revidentu apmācībai un revidentu sertifikācijai, uz ko intervijā arī norādīja valsts kontroliere. Profesionālā pilnveide un sertifikācija nodrošinās vienotu revīzijas standartu piemērošanu visām publiskām sektora revīzijām un iespēju Valsts kontrolei noteiktos gadījumos paļauties uz zvērinātu revidentu darbu, neveicot papildu pārbaudes.

Vienlaikus Valsts kontrole plāno veikt vairāk sistēmisku atbilstības un lietderības revīziju, ņemot vērā to sniegto atdevi tautsaimniecībai.

2019.gadā Rīgā notiks Eiropas augstāko revīzijas iestāžu organizācijas EUROSAI valdes un pasaules augstāko revīzijas iestāžu organizācijas INTOSAI Revīzijas standartu padomes sanāksme, kam nepieciešams papildu finansējums. Šāds Valsts kontroles statuss un starptautiskā atpazīstamība būtiski paaugstina arī Latvijas valsts prestižu un demonstrē, ka Latvija ir kļuvusi par profesionālu sarunu partneri un revīziju kompetenču centru pasaulē.

Daļa finansējuma tiks novirzīta drošu IT risinājumu ieviešanai un uzturēšanai, jo Valsts kontrole strādā arī ar klasificētu informāciju.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *