Sākumlapa » Pēc Revīzijas

Vai tiesu darba efektivitātes rādītāji mainās un kas jādara turpmāk?

01/07/2019

Kopš revīzijas pabeigšanas par tiesu iekārtas attīstību Tieslietu ministrija un Tiesu administrācija pusotra gada laikā, ieviešot gandrīz pusi no Valsts kontroles ieteikumiem, panākusi uzlabojumus tiesu sistēmas turpmākai attīstībai un tiesvedības procesu efektivitātes pieaugumam. Tomēr šā gada sākumā veiktā analīze liecina – vairākās būtiskās tiesu sistēmas darbības jomās joprojām nepieciešams meklēt iespējas uzlabojumiem.

Atbilstoši Valsts kontroles ieteikumiem uzlaboti tiesnešu profesionālās novērtēšanas procesi

15/11/2018

Tieslietu padome ir pilnveidojusi tiesnešu profesionālās darbības novērtēšanas procesu, veicot virkni grozījumu Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas reglamentā. Tas veikts atbilstoši Valsts kontroles 2017. gadā sniegtajiem ieteikumiem pēc revīzijas par tiesu darbības efektivitāti.

Ieviešot Valsts kontroles ieteikumu, Rēzeknes novada pašvaldība ietaupīs ap 180 000 eiro gadā

26/06/2018

Atbilstoši Valsts kontroles revīzijas ieteikumiem Rēzeknes novada pašvaldība ir atradusi efektīvāku risinājumu grāmatvedības organizācijai novadā. Pašvaldība aprēķinājusi, ka tā, veidojot četras pagastu apvienības līdzšinējo 25 pagastu pārvalžu vietā un centralizējot grāmatvežu darbu, ik gadu varēs ietaupīt gandrīz 180 tūkstošus eiro.

Neizdarība vai negribēšana Alsungas novadā?

21/06/2018

Kad pirms nedaudz vairāk nekā gada Valsts kontroles revidenti Alsungas novadā konstatēja nozīmīgus trūkumus pašvaldības maksas pakalpojumu jomā, ar pašvaldības vadību vienojāmies par darāmajiem darbiem un skaidriem termiņiem, kādos kļūdas jālabo.

Valsts budžetā atgūti gandrīz 70 tūkstoši eiro

13/04/2018

Izpildot Valsts kontroles ieteikumu, Izglītības un zinātnes ministrija valsts budžetā no pašvaldībām un privātajām izglītības iestādēm atguvusi gandrīz 69 787,41 eiro, kas prettiesiski pārskaitīti pašvaldībām un izglītības iestādēm asistenta pakalpojuma izglītības iestādē finansēšanai.

VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

23/02/2018

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Pēc Valsts kontroles revīzijas Gulbenē ietaupīs vairāk nekā 131 tūkstoti eiro gadā

01/02/2018

Gulbenes novada pašvaldība, ieviešot Valsts kontroles ieteikumus pašvaldības grāmatvedības procesu sakārtošanā, novada iedzīvotāju vajadzībām varēs atvēlēt par 131 tūkstoti eiro gadā vairāk.