Sākumlapa » Jaunumi » Pēc Valsts kontroles revīzijas Gulbenē ietaupīs vairāk nekā 131 tūkstoti eiro gadā

Pēc Valsts kontroles revīzijas Gulbenē ietaupīs vairāk nekā 131 tūkstoti eiro gadā

01/02/2018 Drukāt šo rakstu

Gulbenes novada pašvaldība, ieviešot Valsts kontroles ieteikumus pašvaldības grāmatvedības procesu sakārtošanā, novada iedzīvotāju vajadzībām varēs atvēlēt par 131 tūkstoti eiro gadā vairāk. Par to Gulbenes novada pašvaldība informējusi Valsts kontroli, ziņojot par Valsts kontroles ieteikumu ieviešanas gaitu lietderības revīzijā par pašvaldības administratīvā resursa produktivitāti un ekonomiskumu pašvaldības funkciju īstenošanai.

Saskaņā ar Valsts kontroles ieteikumu Gulbenes novada dome mainījusi savu grāmatvedības politiku, ar šā gada janvāri grāmatvedības funkciju pašvaldībā centralizējot domes administrācijā. Centralizācija un uzskaites sistēmas pilnveide, ko rekomendēja Valsts kontrole, pašvaldības budžetā ļaus gadā ietaupīt vismaz 131 tūkstoti eiro.

Kā Valsts kontroli informēja pašvaldībā, racionālas saimniekošanas rezultātā iegūtie papildu līdzekļi tiks izlietoti svarīgām novada iedzīvotāju vajadzībām. Tiks paplašināts personu loks, kas var saņemt dzīvokļa pabalstu naudā. Daļa ietaupītās naudas tiks izlietota pedagogu darba samaksas palielināšanai šā gada četros pirmajos mēnešos. Paredzēts arī papildus atbalstīt novada kolektīvu dalību Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos, kā arī paplašināt novada tūrisma piedāvājumu.

“Esam patiesi gandarīti, ka Valsts kontroles ieteikumi dod pašvaldībai reālu naudas ietaupījumu. To tagad varēs izmantot citu iedzīvotājiem būtisku vajadzību finansēšanai. Vienlaikus tā ir iespēja mācīties citām pašvaldībām, tāpēc svarīgi, ka ar šādiem prakses piemēriem dalāmies mēs un dalās pašas pašvaldības. Tas arī pilnībā atbilst mūsu kā audita iestādes stratēģijai: no labiem piemēriem ir iespējams mācīties, vēl pirms ieradusies Valsts kontrole,” uzsver Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *