Sākumlapa » Jaunumi » Rīgā notiks ES Austrumu partnerības Augstāko revīzijas iestāžu forums

Rīgā notiks ES Austrumu partnerības Augstāko revīzijas iestāžu forums

13/12/2016 Drukāt šo rakstu

14.decembrī oficiālo 2 dienu vizīti Valsts kontrolē uzsāks Ukrainas, Moldovas, Gruzijas un Zviedrijas Augstāko revīzijas iestāžu vadītāji un pārstāvji. Vizītes laikā viesiem paredzēts tikties arī ar Valsts prezidentu un ārlietu ministru, kā arī piedalīties Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē. 

ES Austrumu partnerības mērķis ir atbalstīt Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstis, lai sekmētu stabilitāti, ekonomisko izaugsmi un savstarpēju uzticēšanos reģionā. ES Austrumu partnerība paredz dažādas sadarbības iniciatīvas un formas, un Valsts kontroles ieguldījums šajā partnerībā ir atbalsts Ukrainas, Moldovas un Gruzijas Augstākajām revīzijas iestādēm to centienos kļūt par modernām un atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem strādājošām revīzijas iestādēm.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa skaidro: ”Laika posmā pēc neatkarības atgūšanas Valsts kontrole pati ir bijusi pakļauta nopietnam pārmaiņu procesam, no postpadomju finanšu inspekcijas kļūstot par modernu audita iestādi, kas strādā atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem. Tieši tāpēc Valsts kontrole ir ļoti pieprasīts atbalsta sniedzējs tām Augstākajām revīzijas iestādēm, kuras šo pārmaiņu procesu īsteno šobrīd.”

Forumu apmeklēs arī Zviedrijas Karalistes Augstākās revīzijas iestādes vadība kā Valsts kontroles ilgstoša sadarbības partnere atbalsta sniegšanā Moldovas un Gruzijas Augstākajām revīzijas iestādēm.

Ukrainas, Moldovas un Gruzijas valdības, parakstot Asociācijas līgumus ar ES, uzņēmās būtiskas saistības publisko finanšu un ārējās revīzijas attīstības jomās. Lai gan minētajās valstīs ir veikta virkne reformu un pasākumu sistēmas pilnveidošanai, situācija joprojām ir vērtējama kā pārejas posms uz pilnīgu plānoto mērķu un rezultātu sasniegšanu.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *