Sākumlapa » Aktuālā informācija » Jaunumi » Serbijas ARI speciālisti apgūst Valsts kontroles praksi kvalitātes kontrolē

Serbijas ARI speciālisti apgūst Valsts kontroles praksi kvalitātes kontrolē

11/12/2017 Drukāt šo rakstu

No 2017. gada 11. līdz 15.decembrim Twinning Light projekta ietvaros Valsts kontrolē viesojas Serbijas augstākās revīzijas iestādes vadība un speciālisti, lai praksē iepazītos ar Latvijas Republikas Valsts kontroles revīziju kvalitātes kontroles un kvalitātes nodrošināšanas procesiem.

“Šajā projektā mēs vislielāko uzmanību veltām tieši praktiskām apmācībām un pieredzes nodošanai Serbijas augstākās revīzijas iestādes speciālistiem, lai sniegtais atbalsts un izstrādātie dokumenti tiktu arī praktiski aprobēti vadībai un pielietoti ikdienas revīziju darba procesā. Bez jau ierastajām metodēm šis ir lielisks veids, kā parādīt partneriem savu labāko praksi, jo augstāko revīzijas iestāžu pienākums ir veicināt publisko līdzekļu tiesisku ieguldīšanu atbilstoši izvēlētajiem mērķiem,” norāda projekta vadītāja, valsts kontrolieres padomniece stratēģiskajos jautājumos Marita Salgrāve.

Stažēšanās vizītes laikā Serbijas augstākās revīzijas iestādes eksperti iepazīsies ar Valsts kontroles revīziju kvalitātes kontroles metodēm un kvalitātes nodrošināšanas pieredzi, kuras ietvaros tiks sniegts praktisks atbalsts kvalitātes veicināšanā tādos aspektos kā stratēģiskā plānošana, personāla vadība, komunikācija, kvalitātes vadība un revīzijas IKT atbalsta rīki.

Serbijas augstākās revīzijas iestādes ekspertiem ir paredzētas arī tikšanās ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisiju un dalība komisijas sēdē, kā arī tikšanās ar revidējamās vienības – Labklājības ministrijas pārstāvjiem, lai praktiski iepazītos ar komunikācijas nozīmi un lomu starp revidentiem un revidējamo iestādi.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Latvijas sagatavotais atbalsta piedāvājums bija vissaistošākais Serbijas augstākajai revīzijas iestādei un tas saņēma augstāko novērtējumu, kā rezultātā piešķirtas projekta īstenošanas tiesības Valsts kontrolei. Mērķsadarbības projekts turpināsies līdz 2018.gada maijam, paredzot praktiskas apmācības, pilotrevīziju veikšanu un konsultāciju sniegšanu Serbijas augstākajai revīzijas iestādei.

Visi Twinning Light projekta “Kvalitātes kontrole Augstākajā revīzijas iestādē” līdzekļi pilnā apmērā finansēti no ES un Serbijas Republikas budžeta līdzekļiem bez Latvijas finansiālās līdzdalības.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *