Sākumlapa » Aktuālā informācija » Jaunumi » Starptautiska konference Bulgārijā par augstāko revīzijas iestāžu lomu publiskā sektora attīstībā

Starptautiska konference Bulgārijā par augstāko revīzijas iestāžu lomu publiskā sektora attīstībā

17/05/2018 Drukāt šo rakstu

Augstāko revīzijas iestāžu loma publiskās sektora atbildības, pārredzamības un godprātības stiprināšanā bija galvenās diskusiju tēmas augsta līmeņa konferencē maija vidū Sofijā, Bulgārijā. Tajā kopā ar vēl 25 valstu augstāko revīzijas iestāžu un Eiropas Revīzijas palātas delegācijām piedalījās arī Valsts kontroles pārstāvji.

Četrās konferences paneļdiskusijās tika pārrunāti augstāko audita iestāžu neatkarības principi un neatkarību ierobežojošie faktori, nepieciešamība revīzijas īstenot, balstoties demokrātiskās vērtībās. Tāpat konferences dalībnieki pārrunāja iespējas stiprināt revīzijas iestāžu administratīvo kapacitāti, kā arī jaunu komunikācijas kanālu un instrumentu izmantošanas jautājumus darbā ar sabiedrību.

Konferences ietvaros valsts kontroliere Elitai Krūmiņai notika arī vairākas divpusējās un daudzpusējās tikšanās, tai skaitā ar vairākiem Eiropas augstāko revīzijas iestāžu organizācijas EUROSAI valdes locekļiem.

Konferenci Bulgārijas augstākā revīzijas iestāde rīkoja Eiropas Padomes prezidentūras ietvaros ar galveno mērķi sniegt lielāku atbalstu Rietumbalkānu valstu augstāko revīzijas iestāžu darba pilnveidei un iekļaušanai vienotā starptautiskā izpratnē par to lomu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *