Sākumlapa » Pēc Revīzijas » Valsts budžetā atgūti gandrīz 70 tūkstoši eiro

Valsts budžetā atgūti gandrīz 70 tūkstoši eiro

13/04/2018 Drukāt šo rakstu

Izpildot Valsts kontroles ieteikumu, Izglītības un zinātnes ministrija valsts budžetā no pašvaldībām un privātajām izglītības iestādēm atguvusi gandrīz 69 787,41 eiro, kas prettiesiski pārskaitīti pašvaldībām un izglītības iestādēm asistenta pakalpojuma izglītības iestādē finansēšanai. Revīzijā  “Personām ar invaliditāti nepieciešamo asistenta pakalpojumu nodrošināšanas efektivitāte” revidenti secināja, ka asistenta pakalpojums izglītības iestādē ir piešķirts arī tādiem izglītojamiem, kas nebija tiesīgi saņemt valsts finansētu pakalpojumu.

Valsts kontrole uzdeva ministrijai novērst konstatētās nepilnības, kā arī noskaidrot kopējo neatbilstoši izlietoto budžeta līdzekļu apmēru un to atgūt. Kopējais valsts budžetā atgūstamais finansējuma apjoms ir 103 109,34 eiro.

Prettiesiski saņemto un izlietoto finansējumu pašlaik atdevušas 14 pašvaldības un viena privātā izglītības iestāde, bet daļēji – vēl viena privātā izglītības iestāde, ar kuru noslēgts līgums par atmaksas grafiku. Izglītības un zinātnes ministrija turpina darbu finansējuma atgūšanā ar pārējām piecām pašvaldībām un vienu privāto izglītības iestādi.

Lietderības revīzija “Personām ar invaliditāti nepieciešamo asistenta pakalpojumu nodrošināšanas efektivitāte” veikta par laiku no 2014. gada 1. janvārim līdz 2015. gada 30. aprīlim. Valsts kontrole revīzijas ietvaros sniedza ieteikumus gan Labklājības ministrijai par asistenta pakalpojuma pilnveidošanu, lai tas atbilstu cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, gan Izglītības un zinātnes ministrijai kā valsts finansējuma piešķīrējam asistenta pakalpojumiem izglītības iestādēs.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *