Sākumlapa » Aktuālā informācija » Jaunumi » Valsts kontrole aicina izteikt viedokli par ārpusģimenes aprūpes sistēmas efektivitāti

Valsts kontrole aicina izteikt viedokli par ārpusģimenes aprūpes sistēmas efektivitāti

06/04/2018 Drukāt šo rakstu

Valsts kontrole uzsāk lietderības revīziju par ārpusģimenes aprūpes sistēmas efektivitāti un aicina darbā ar ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un audžuģimenēm iesaistītos dalīties pieredzē par jomas problēmām. Ar mērķa grupu ikdienā strādājošo vērtējums par iesaistīto institūciju (bāriņtiesu, sociālo dienestu, sociālās aprūpes centru u.c.) darbu, adopcijas jautājumiem un audžuģimeņu institūta attīstību, kā arī par citām jomas problēmām, ar kurām saskaraties, Valsts kontrolei ir ļoti svarīgs, lai pēc iespējas precīzāk definētu revīzijas tvērumu.

Revīzijā vēlamies novērtēt, vai Latvijā īstenotā politika un atbildīgo institūciju darbs ir pietiekams, lai ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem nodrošinātu aprūpi ģimeniskā vai tai pietuvinātā vidē, kā arī lai tie apgūtu pietiekamas prasmes un iemaņas pilnvērtīgas un patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

Aicinām sniegt viedokli par Jūsuprāt ārpusģimenes aprūpes sistēmā Latvijā pastāvošajām problēmām, izaicinājumiem un labo praksi, tiekoties ar revidentiem vai rakstot revīzijas grupas vadītājai e-pastā Aiga.Villa@lrvk.gov.lv!

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāru secība: dilstoši

 1. Aizbildņa pārdomas. says:

  Mūsu ģimenē jau vairāk kā gadu dzīvo pusaudzis.Fantastisks zēns, ar viņu viss ir kārtībā.Taču kārtojot visus papīrus, daudzreiz esmu aizdomājusies par to, ka būtu bijis tik labi, ja man blakus būtu bijis kāds gudrs cilvēks, kurš man būtu palīdzējis iziet cauri šiem birokrātijas gaiteņiem.
  Tik daudz esmu dzirdējusi frāzi-visam jānotiek likumā noteiktajā kārtībā.Jautājumi man kā aizbildnei:”Kā jūs domājat bērnu uzturēt?” Lai gan valsts ir nolēmusi kāda summa bērna uzturam ir nepieciešama.par sodamībām, psihiskām saslimšanām, pat jautājums par ātruma pārkāpumiem.
  Kārtojot uzturlīdzekļus no mātes, kas ir 114 euro, man neviens nepateica ka ja nokārtošu šos, no VSA 114 euro vairs nesaņemšu- tātad cik garš, tik plats.Vairāki mēneši rindās, papīri turp atpakaļ, un tā arī to pašu vien saņemu, tikai no citas instances.
  Uzturlīdzekļu fondā kārtoju arī par tēvu, man atnāk ziņa ka piešķirti uzturlīdzekļi, tad atkal ziņa ka tomēr nē, ka jākārto caur tiesu.Aizeju uzrakstīt uz tiesu iesniegumu, cilvēks kurš pieņem,saka ka viss kārtībā.Pēc laika man atnāk vēstule ka neesmu uzrakstījusi pievienoto dokumentu sarakstu.Kā gan es to varēju zināt?Pēc tam gājiens vēlreiz uz tiesu, pēc laika vēstule-nav pievienots Uzturlīdzekļu fonda atteikums.Atkal uz tiesu…
  Tad kad beidzot viss bija nokārtots, vērsos pie tiesu izpildītāja.bet man neviens nepateica ka es jau sen varēju no jauna sniegt pietiekumu atkal Uzutrlīdzekļu fondā.Viņi man jautā- kur bijāt agrāk? Mēs jau varējām naudiņu sākt skaitīt no tā mēneša kad iesniedzāt prasību tiesā.Nu jā, no tā laika bija pagājuši 4 mēneši…
  Tad zvans no policijas, ka bērnam jāveic psiholoģiskā izpēte, jo ir aidzomas ka ģimenē bijusi psiholoģiska vardarbība.Uz jautājumu- kāpēc tad bērns ir pie mums, saņemu atbildi- piedodiet, mēs saprotam, ka tas nav bērna interesēs, bet mums tas nepieciešams.Mans bērns nav gatavs runāt par to kas noticis mājās, un vēl tikai pusgads ir pagājis.tad zvani vēl un vēl.Atsaku, jo zinu ka zēnam tā būs smaga psiholoģiska trauma.Tad atskan doma no policijas, ka ja nesadarbošos, bērnu man var atņemt.Pēdējais zvans no policijas ar lūgumu ka zēnam ir jābrauc uz konkrētās pilsētas policiju ( uz vietu, kur viņš jau ar šo iestādi tik daudz ir ticies mammas dēļ) un jāraksta paskaidrojums kāpēc viņš nevēlas veikt psiholoģisko izpēti ( viņam 14 gadi).Beigās kaut kā viss pieklusa, un man vēl arvien ir sajūta, ka pati bāriņtiesa nebija kaut ko līdz galam izdarījusi.
  Tad stāsts par tiesu, kura lūdz man iesniegt Latvijas Vēstnesī sludinājumu sakarā ar tēvu.Sludinājuma tekstu saņemu tiesā, par kuru samaksāju,Aiznesu uz Vēstnesi, bet izrādās ka sludinājums nav pareizi uzrakstīts.Nesu atpakaļ, raksta jaunu.Samaksāju par sludinājuma ievietošanu 15 euro, pēc tam uzzinu no citiem, ka šo naudu varu no Valsts kases dabūt atpakaļ.Atkal jāraksta tiesā iesniegums lai man atdod šo naudu atpakaļ.Paiet pusgads, un saņemu atteikumu, izrādās tur ir bijušas vēl papildus sēdes u.t.t.kad jautāju kāpēc, man atbild-piedodiet, mēs tur paši kādās lietās nokļūdījāmies…Tagad man ir jāiet pie zvērināta tiesu izpildītāja lai piedzītu šo summu, ko es vairs neesmu gatava darīt.
  Man ir liela, bieza mape ar visiem lēmumiem, vēstulēm, aicinājumiem, u.t.t.Un daudz pazaudētu nervu, jo nebiju gatava tam visam iet cauri.Jo tik daudz nevajadzīgas lietas, jautājumi…un vai patiešām tiesa arī kļūdās?????
  Rīgas bāriņtiesā kolosāli, iejūtīgi speciālisti.Prieks par viņiem.Viņi man daudz palīdzēja.Taču es nezinu, vai viens tantuks no dziļajiem laukiem to varētu visu nokārtot bez pazīšanas un stipriem nerviem?Domāju ka nē:(

 2. Virpotājs varas gaiteņos says:

  Aicinu pievērst uzmanību LM dāsnajai naudas novirzei uz Nvo Plecs, kas ir Ziedot.lv meitasuzņēmums. Nav saprotama tā apbrīnojamā centība, ar kuru tiek lobēts tieši šis nvo, kas reāli, parazitē uz valsts iestāžu jau paveikto, citu paveiktā laurus piesavinoties sev, dublējot valsts iestāžu funkcijas, rada haosu, manipulē ar statistiku. Uzmanības vērta ir šī nvo tiešā pieeja bāriņtiesu rīcībā esošajai sensitīvajai informācijai, tas ir panākts ar Lm tiešāko atbalstu, absolūti bez jebkāda likumīga un loģiska pamatojuma. Nozares ietvaros šis nvo ar Lm atbalstu dažbrīd ir uzurpējis varu un vistiešākajā veidā mēģina komandēt valsts iestādes, bieži mudinot iz darbībām, kas īsti neatbilst normatīvo aktu prasībām, bieži, ja tas netika pildīts, sekoja zvani un komandas no augstākās Lm vadības.