Sākumlapa » Jaunumi » Valsts kontrole aicina sabiedrību ziņot par nelietderīgiem objektiem pašvaldībās

Valsts kontrole aicina sabiedrību ziņot par nelietderīgiem objektiem pašvaldībās

18/01/2019 Drukāt šo rakstu

Valsts kontrole aicina iedzīvotājus ziņot par, viņuprāt, nejēdzīgākajiem objektiem pašvaldībās – par sporta būvēm, kultūras centriem, izglītības iestādēm, rekonstruētiem ceļu posmiem un citiem objektiem, kuros ieguldīti lieli finanšu resursi, bet kuru lietderība un ilgtspēja jau sākotnēji ir bijusi apšaubāma.

Valsts kontrole aicina Latvijas sabiedrību brīvā formā ziņot par, iedzīvotājuprāt,  nejēdzīgākajiem infrastruktūras objektiem pašvaldībās – tādiem, kas sava apmēra vai izmaksu dēļ jau sākotnēji varētu būt apšaubāmi, piemēram, pašvaldības iedzīvotāju skaita, objekta uzturēšanas izmaksu vai atrašanās vietas dēļ. Savus piemērus iedzīvotāji var nosaukt, aizpildot vienkāršu anonīmu aptaujas anketu vai rakstot sociālajos tīklos.

Iegūtā informācija būs noderīga revidentiem, vērtējot, kā pašvaldības īsteno infrastruktūras attīstības projektus. Šajā revīzijā Valsts kontrolei ir iespēja palīdzēt pašvaldībām izvērtēt riskus, lai pašvaldības izvairītos no gadu desmitiem ilgām kredītsaistībām, atsakoties no projektiem, kas var nebūt ilgtspējīgi.

Revīzija notiek gan mazos, gan lielos novados un pilsētās, izlasē iekļaujot pašvaldības, kuras ir īstenojušas vai plāno īstenot nozīmīgus infrastruktūras projektus. Iedzīvotāju sniegtā informācija tiks apkopota un izmantota, izvēloties revīzijā analizējamos projektus. Taču arī informācija par objektiem, kas netiks analizēta šajā revīzijā, būs nozīmīga, plānojot nākotnē veicamās pārbaudes dažādās pašvaldībās. Ja lielā apjoma dēļ visa sniegtā informācija netiks izmantota konkrētajā revīzijā, tā būs noderīga citās Valsts kontroles plānotajās revīzijās.

Uzziņai. Valsts kontrole 2018. gada nogalē ir uzsākusi revīziju, kurā vērtēs pašvaldību infrastruktūras objektu un projektu finansēšanas sistēmas, procesa un kritēriju atbilstību racionālas finanšu līdzekļu izlietošanas, efektivitātes un ilgtspējas principiem.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāru secība: dilstoši

 1. Siguldas pašvaldību ēdināšanas pakalpojums bērnudārzos says:

  Par bērna ēdināšanu bērnudārzā jāmaksā 3.00 EUR/ dienā, turklāt ēdiena kvalitāte neatšķiras no pagājušā gada piedāvājuma. Zināms, kā citās pašvaldībās ir krietni lētāk …

 2. par Ogres pašvaldību says:

  Ogres pašvaldība lēmusi izmantot pirmpirkuma tiesības nekustamajam īpašumam Rīgas iela 45, Ogre, Ogres nov., par 130000eur. Kadastrālā vērtība ir zem 8000eur. No tiem 7500eur ir ēkas, kuru jānojauc, kadastrālā vērtība. Tātad tiek pirkta zeme 1726kv.m. ar kadastrālo vērtību 362eur!!! Tātad 75eur/kv.m. +ēkas nojaukšana. Un pamatojums ir ūdenstūrisma un velotūrisma attīstība. Ar to ir jānodarbojās uzņēmējiem un pašvaldībai ir jāpalīdz ar būvatļaujām, komunikācijām.

 3. Par Ogres pašvaldību says:

  Ogres pašvaldība ir iegādājusies izsolē īpašumu Brīvības ielā 18, Ogrē gandrīz par 100000eur un jau remontā ieguldījusi vairāk par 1,1 miljonu eiro. Paredzami vēl izdevumi.
  Mērķis- restorāns vai kafejnīca, kurā strādās cilvēki ar īpašām vajadzībām (invalīdi) neiztur kritiku. Tātad kādas no savējiem tiks nodrošināts bizness?

 4. Ogres pašvaldība says:

  Ogres pašvaldība iztērēja vairāk kā 200000eur par laipu (uz pontoniem) blakus stabilam betona gājēju tiltam. Tagad pietuvināts uzņēmums katru gadu par vairākiem desmitiem tūkstošu eiro rudenī noņem un pavasarī uzstāda šo superdārgo laipu. Un tā būs katru gadu, kamēr laipa sapūs, jo pirmo gadu jaunostāvēja zem atklātas debess!

 5. Ogres pašvaldība says:

  Ogres pašvaldība iztērēja sabiedriskajai tualetei 80 kv.m. platībā ap 120000eur. Tur ir 3 tualetes podi, 2 pisuāri, 2 izlietnes un elektriskie radiatori. Izmaksas nesamērīgas.

 6. Ogres pašvaldība says:

  Ogrē grib būvēt auto un gājēju tuneļus, kas ir ļoti vajadzīgi. Vienīgais, izmaksas būšot ap 12 miljoniem eiro! Izskatās, ka projekts ir sadārdzināts, lai izshēmotu naudu.

 7. Kārlis Avotiņš says:

  Labdien, atsaucoties uz Jūsu aicinājumu ziņot par nelietderīgiem objektiem pašvaldībās, un zinot to, ka patreiz tiek veikta VK pārbaude Ogrē, vēlos informēt Jūs par dažiem objektiem Ogrē, un lūgt veikt to lietderības pārbaudi.
  1.iepirkuma nr. ONP 2017/35, gājēju ietves pārbūve Kalna prospektā, līguma nr. 2-4.2.1/2017-333, summa 33999,46 eur bez pvn un ONP 2016/67, līgums ar SIA via mežs summa 41798,56 eur bez pvn. Ietve tika izbūvēta, zinot to, ka to tik un tā nāksies nojaukt rekonstruējot visu ielu tuneļa un apļa izbūvei.
  2.ONP2017/11,laipu pār Ogres upi izbūve. līguma nr. 2-4.2.1/2017-158 par 166963,17 eur bez pvn un līguma Vienošanās par summu 15178,47 eur bez pvn. Izbūvēta laipa, no kuras apmēram 100 m attālumā atrodas 2 tilti ar iespēju gājējiem šķērsot upi, un kura katru gadu ir jānovāc un atkal jauzstāda. Līdzīgu objektu, trošu tiltu, plāno būvēt Meņģelē, kur arī, apmēram 1 km attālumā jau atrodas tilts.
  3. Objekts “Zelta liepa”. Ēka tika atpirkta no privātīpašniekiem, un atjaunota par pašvaldības līdzekļiem ar mērķi ierīkot tūrisma informācijas centru. Kopējās izmaksas vēl nav aprēķinātas jo visi darbi nav vēl pabeigti, bet uz šo brīdi tās ir apmēram 1,2 miljoni eur. Nav īsti saprotams, kāpēc digitālajā laikmetā tūrisma attīstībai tik daudz naudas ir jāiegulda ēkās, nevis, piemēram, novada popularizēšanai digitālā veidā.
  4. Domes lēmums nr. 34 no 20.12.2018., par pirmpirkuma tiesību izmantošanu iegādājoties sūkņu staciju Ogrē, Rīgas ielā 45, par 130 000 eur, laivu piestātnes izveidošanai, cik noprotams, tad ar šo biznesu plano nodarboties pašvaldība. Tuvākā laivu piestātne atrodas tikai dažu km attālumā, Ikšķilē. Darījumam vērtētājs netika piesaistīts, un tas, ka īpašums no visām pusēm ir apgrūtināts, un turpmākās iespējamās izmaksas netika izvērtēts. Aptaujājot nekustamā īpašuma speciālistus, noskaidrots, ka īpašuma faktiskā vērtība ir apmēram 40 000 eur. Pie tam īpašums jau tika tirgots vismaz 4 gadus, un pirms prasības, par atteikšanos no pirmpirkuma tiesībām, amatpersonām intereses par šo īpašumu nebija. Netiek arī atklāts, kurš bija potenciālais pircējs, un kādi bija viņa mērķi iegādājoties šo īpašumu.
  5. Ogres novada pašvaldībai ir noslēgts ārpakalpojumu līgums par juridisko pakalpojumu saņemšanu ar advokātu biroju Dzanuškāns un partneri, kurš, neskatoties uz to, ka pašvaldībai ir savi štata juristi, pārstāv pašvaldību pat tādās vinkāršās tieslietās, kā darba strīdi.

 8. Nelitderīgie objekti pašvaldībās says:

  Labdien.
  Mans uzskats ka piešķirtā nauda no Madonas novada budžeta apmēram 12000 eiro Alunāna parka labiekārtošanai Kalsnavas pārvaldei ir nepamatota , jo parku var labiekārtot arī ar mazākiem līdzekļiem parks nav tā vieta kur ieguldīt tādus līdzekļus. Novadā ir daudz svarīgākas vietas kur to izmantot lietderīgi.

 9. tutane.livija@indox.lv says:

  Dricānu pag.pie skolas renovētajā katlu mājā šķelda tiek glabāta uz zemes,bez bunkura vai tam paredzētās nojumes vai novietnes,cik esmu redzējusi,tad šādai nojumei ir jābūt,interesē,vai nauda nav izsaimniekota citis virxienos,jo sīkšku informāciju novads nesniedz

 10. Vecais pasts Ādažos Pastā iela says:

  Veco pastu Ādažos vajag likvidēt.
  Tur visu laiku, īpaši vasarā, tusē dzerotāji

 11. Eleja says:

  Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centrs Elejā, Lietuvas 49 ieguldot līdzekļus bīstamā ēkā, ko zina katrs elejnieks, neizpildot pat līguma termiņu ar valsts būvvaldes atzinumu slēgts, kā bīstams objekts…..Ieguldītā nauda remontā 80000 iztērēta bezjēdzīgi. Par minēto tika ziņots projekta vadītājai, bet tā kā Jelgavas novadu vada ZZS nekas netika uzsākts

 12. Mārupes novads Skultes Dabas parks! says:

  Sveiki! Vēlējos noskaidrot vai Mārupes novada Skultes ielā 31 izveidotais dabas parks, netika veidots ar Eiropas naudas palīdzību? Aizdomas rada fakts, kad notika darbi(izzāģēšana, teritorijas izveidošana) pirms teritorijas tika izvietots plakāts ar Eiropas fondu līdzdalību un proti:”…uzstādītas līdzsvaru laipas Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzfinansēta projekta “Skultes dabas un atpūtas parka izveide”” . Pašlaik šis plakāts vairs nav redzams! Paldies!