Sākumlapa » Jaunumi » Valsts kontrole organizē semināru ES Austrumu partnerības valstu kolēģiem

Valsts kontrole organizē semināru ES Austrumu partnerības valstu kolēģiem

11/12/2018 Drukāt šo rakstu

No 11. līdz 12. decembrim Rīgā uzturēsies Gruzijas, Ukrainas un Moldovas augstāko revīzijas iestāžu delegācijas, lai piedalītos Valsts kontroles organizētā seminārā, kura mērķis ir efektīvāka starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) ieviešana Austrumu partnerības valstu revīzijas iestāžu darbā.

Valsts kontroles atbalsts Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstu augstākajām revīzijas iestādēm ir mērķtiecīgs attīstības sadarbības politikas instruments. Projekta ietvaros jau trešo gadu pēc kārtas Valsts kontrole intensīvi sadarbojas ar Ukrainas, Moldovas un Gruzijas kolēģiem, daloties ar labās prakses un pieredzes piemēriem finanšu, lietderības, atbilstības, kā arī IT sistēmu revīziju jomā.

Šajā gadā Valsts kontrole jau organizējusi seminārus par pašvaldību revīziju praktiskajiem aspektiem Ukrainas un Moldovas augstākajās revīzijas iestādēs, kā arī dalījusies pieredzē par lietderības un IT revīziju aspektiem. Savukārt ar Gruzijas kolēģiem Valsts kontroles eksperti dalījušies pieredzē par revīziju plānošanas procesu, revīziju kvalitātes kontroles un kvalitātes nodrošināšanas sistēmu, kā arī saimnieciskā gada pārskata revīziju.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Valsts kontrole pati no postpadomju finanšu institūcijas ir izaugusi par modernu audita iestādi, kas strādā atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem un kuras viedoklī ieklausās revīzijas jomas profesionāļi pasaulē. Tieši tāpēc Valsts kontrole ir pieprasīts atbalsta sniedzējs tām augstākajām revīzijas iestādēm, kas šo pārmaiņu procesu īsteno pašlaik. Tās ir gan Austrumu partnerības valstis, kas savulaik ir bijušas PSRS sastāvā, gan valstis, kas ir izteikušas vēlmi iestāties Eiropas Savienībā.

ES Austrumu partnerības un ES kandidātvalstu augstāko revīzijas iestāžu forums ir daļa no Valsts kontroles īstenota un Ārlietu ministrijas finansiāli atbalstīta projekta “Ukrainas, Moldovas un Gruzijas augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšana starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā”. Ārējās revīzijas vides pilnveide ir būtiska prasība sadarbības valstīm noteiktajos starptautiski saistošajos dokumentos. Tāpēc Valsts kontroles iesaiste uzskatāma par būtisku ieguldījumu ārējās revīzijas vides pilnveidē Ukrainā, Moldovā un Gruzijā, nodrošinot šo valstu virzību uz asociācijas līgumos un starptautiskajos dokumentos noteikto principu pārņemšanu ārējās revīzijas jomā.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *