Sākumlapa » Jaunumi » Valsts kontrole pieredzes apmaiņas vīzītē uzņem Lietuvas kolēģus

Valsts kontrole pieredzes apmaiņas vīzītē uzņem Lietuvas kolēģus

15/08/2017 Drukāt šo rakstu

Starptautiskas pieredzes gūšanai Valsts kontrole aicināja un 10. jūlijā uzņēma Lietuvas augstākās revīzijas iestādes (Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė) kolēģus pieredzes apmaiņas vizītē, lai pārrunātu aktualitātes atsevišķu veidu revīziju veikšanā, darba organizāciju, kā arī rezultātus, ko no augstākās revīzijas iestādes (ARI) sagaida likumdevējs, izpildvara un sabiedrība.

Lietuvas ARI kopš 2015. gada ir būtiski mainījusi pieeju finanšu revīziju veikšanai. Lietuvas valsts kontrolieris Arūnas Dulkis (Arūnas Dulkys) norādīja, ka jaunā pieeja ir veicinājusi iestāžu vadītāju un iekšējo auditoru atbildību par finanšu uzraudzību iestādēs un resoros kopumā

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa norāda: “Tā kā augstākās revīzijas iestādes vairumā valstu ir neatkarīgas un vienīgās, tad šādas divpusējas pieredzes un viedokļu apmaiņas vizītes ir ļoti būtiskas, lai spētu objektīvāk novērtēt savu darbu un precīzāk definēt nākotnes mērķus. Lietuvas pieredze mums ir ļoti interesanta. Savukārt paši varam lepoties, ka kaimiņu kolēģiem vērtīgi bija dzirdēt par to kādos apstākļos un kā mēs Latvijā veicam operatīvās revīzijas.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *