Sākumlapa » Jaunumi » Valsts kontrole rīko semināru pašvaldību pārstāvjiem

Valsts kontrole rīko semināru pašvaldību pārstāvjiem

30/04/2015 Drukāt šo rakstu

29.aprīlī Valsts kontroles telpās norisinājās seminārs/diskusija ar pašvaldību pārstāvjiem par labu pārvaldību un par lietderības revīzijām. Valsts kontroles padomes locekle Lelde Dimante un Revīzijas un metodoloģijas departamenta sektora vadītāja Ilze Pavāre sniedza ieskatu par labu pārvaldību un Valsts kontroles lomu tās veicināšanā, kā arī par lietderības revīzijām, skaidrojot, ko, kā un kāpēc vērtē Valsts kontrole. Kāpēc šāda tikšanās, un kāpēc tieši šobrīd?

Pirmkārt, tas saistīts ar Valsts kontroles stratēģijā definētajiem attīstības virzieniem un mērķiem, tostarp – palielināt pārbaužu skaitu pašvaldībās, nodrošinot, ka pašvaldību darbība tiek izvērtēta regulāri un iedzīvotāji tiek informēti par pašvaldību līdzekļu izlietojuma likumību un lietderību, kā arī palielināt lietderības revīziju un likumības revīziju ar lietderības aspektiem apjomu, novirzot šim mērķim līdz 30% no revīziju resursiem.

Otrkārt, pēc pēdējām Valsts kontroles pabeigtajām lietderības revīzijām pašvaldībās (piemēram, pēc lietderības revīzijas par pašvaldību finanšu līdzekļu kultūrai, atpūtas un sporta pasākumiem izmantošanas lietderību un atbilstību normatīvo aktu prasībām) no pašvaldību pārstāvju puses ir izskanējuši jautājumi un pausta neizpratne par Valsts kontroles izvēlētajiem kritērijiem lietderības novērtēšanā, kā arī par to, vai Valsts kontrole vispār var vērtēt pašvaldību aktivitāšu/izdevumu lietderību.

Visbeidzot – Valsts kontroles ieskatā pašvaldību pārstāvju informēšana par labu pārvaldību kā priekšnosacījumu lietderīgai procesu vadībai un par lietderības revīzijām vispār, radot teorētisku izpratni un ieskicējot arī praktiskus aspektus, ļaus sagatavot pamatu daudz detalizētākām diskusijām par konkrētiem jautājumiem turpmāk veicamo revīziju kontekstā, kas bija arī viens no būtiskākajiem aspektiem, ko pašvaldību pārstāvji kā nepieciešamu akcentēja tikšanās laikā.

Prezentācijas no semināra:

  1. Pašvaldību pārstāvjiem par labu pārvaldību;
  2. Pašvaldību pārstāvjiem par lietderības revīzijām.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *