Sākumlapa » Jaunumi » Valsts kontrole un iekšējie auditori kopīgā forumā pārrunā sadarbības attīstību

Valsts kontrole un iekšējie auditori kopīgā forumā pārrunā sadarbības attīstību

13/12/2019 Drukāt šo rakstu

Noslēdzot Valsts kontroles pilotprojektu, kas balstās uz sadarbību ar valsts pārvaldes iekšējiem auditoriem tiešās palīdzības režīmā,  12.decembrī notika ikgadējais Valsts kontroles un iekšējo auditoru forums. Pasākumā tika sniegts atskats uz 2018. gada Saimnieciskā gada pārskata revīziju gaitu un rezultātiem, kā arī pārrunāta turpmākā sadarbība 2019. gada Saimnieciskā pārskata revīzijā un citas sadarbības aktualitātes.

Finanšu ministrijas Iekšējā audita departamenta vadītāja Arina Andreičika foruma dalībniekus informēja par kopējās valsts pārvaldē auditējamās prioritātes “Valsts pārvaldes uzdevumu deleģēšana” rezultātiem, bet Valsts kontroles Revīzijas un metodoloģijas departamenta direktore Zita Zariņa iekšējiem auditoriem sniedza būtiskāko informāciju par Valsts kontroles likuma grozījumiem. Par Valsts kontroles pieeju revīziju tēmu plānošanā iekšējos auditorus informēja Revīzijas un metodoloģijas departamenta sektora vadītāja Ilze Bādere.

Revīzijas un metodoloģijas departamenta vecākā valsts revidente Guna Krūmiņa auditoriem pastāstīja par pilotprojekta gaitu un rezultātiem saistībā ar valsts nodevu administrēšanas un uzskaites pārbaudi. G.Krūmiņa  īpaši  pateicās pilotprojekta dalībniekiem – Aizsardzības, Ārlietu, Finanšu Kultūras, Labklājības, Satiksmes, Zemkopības ministrijas, kā arī Lielvārdes un Brocēnu novada pašvaldības iekšējā audita pārstāvjiem, paužot gandarījumu par pilotprojektā sasniegtajiem rezultātiem.

Valsts kontrole aicināja iekšējos auditorus tiešās palīdzības veidā sadarboties arī 2019. gada Saimnieciskā pārskata revīzijā publisko līdzekļu izdevumu vērtēšanā par pētījumiem un tiem pielīdzināmiem pakalpojumiem.

Forumā piedalījās 28 iekšējie auditori no 26 iekšējā audita vienībām ministrijās, centrālajās iestādēs un pašvaldībās.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *