Sākumlapa » Jaunumi » Valsts kontroles eksperti vada apmācību programmu Moldovas kolēģiem

Valsts kontroles eksperti vada apmācību programmu Moldovas kolēģiem

26/11/2019 Drukāt šo rakstu

No 25. novembra līdz 27. novembrim Valsts kontroles eksperti uzturas Moldovā, kur Moldovas augstākās revīzijas iestādes kolēģiem vada apmācību programmu par augstāko revīzijas iestāžu ētikas aspektiem un revīzijas kvalitātes kontroles procedūrām, kas ir svarīgi starptautiskajos standartos noteiktie principi kvalitatīvai revīzijas darba procesa nodrošināšanai.

Ar šo pasākumu Valsts kontrole noslēdz 2019. gadā plānotās atbalsta aktivitātes Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstu augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes stiprināšanā ceļā uz pilnīgu starptautisko standartu integrāciju to darbībā.

Īstenojot valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas iepriekš pausto atbalstu Moldovas, Ukrainas un Gruzijas augstākajām revīzijas iestādēm, Valsts kontrole izstrādāja specializētu apmācību kursu, kas balstīts rūpīgā Moldovas kolēģu vajadzību izzināšanā un saskaņots ar starptautiskajos standartos augstākajām revīzijas iestādēm (ISSAI) noteikto.

Valsts kontrole kā Starptautiskās Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas (INTOSAI) biedre tiek augstu vērtēta Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs, ko apliecina gan Valsts kontroles līdzšinējā profesionālā pieredze, gan darbības Valsts kontroles pilnveidošanai.

Šāda apmācību programma jau ir tikusi īstenota attīstības sadarbības projekta Ukrainas un Gruzijas augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšanai ISSAI integrācijas procesā. Attīstības sadarbības projekta īstenošanai finansējums piešķirts no Ārlietu ministrijas administrētās Attīstības sadarbības politikas plāna 2019. gadam paredzētajiem līdzekļiem.

Moldovas augstākās revīzijas iestādes prezidents Lupu Marians (Lupu Marian) augsti vērtē Valsts kontroles pieredzi un profesionalitāti revīzijas darba veikšanā, norādot, ka šāda apmācība vēlreiz apliecina veiksmīgas sadarbības rezultātu starp augstākajām revīzijas iestādēm.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa uzsver, ka ir gandarīta par Moldovas augstākās revīzijas iestādes vēlmi un iniciatīvu pārņemt tieši Latvijas Republikas Valsts kontroles ekspertu sniegtās zināšanas un labāko praksi revīzijas darba jomā.

 

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *