Sākumlapa » Jaunumi » Valsts kontroles secinājumi par valsts amatpersonu deklarēšanās sistēmu interesē Marokas valsts pārvaldes reformas īstenotājus

Valsts kontroles secinājumi par valsts amatpersonu deklarēšanās sistēmu interesē Marokas valsts pārvaldes reformas īstenotājus

26/06/2018 Drukāt šo rakstu

2018. gada 25. jūnijā Valsts kontroli mācību vizītē apmeklēja Marokas Valsts pārvaldes reformu ministrijas un augstākās revīzijas iestādes pārstāvji, lai uzklausītu Valsts kontroles secinājumus par valsts amatpersonu deklarēšanās sistēmu.

Valsts kontroles padomes locekle Ilonda Stepanova iepazīstināja delegāciju ar Valsts kontroles revīzijas secinājumiem par Latvijā pastāvošo valsts amatpersonu deklarēšanās sistēmu. Deklarēšanās sistēmas galvenie mērķi ir amatpersonas mantiskā stāvokļa deklarēšana, interešu konflikta novēršana un sabiedrības informēšana. Tomēr kā secināts 2015. gadā publiskotajā revīzijā, Valsts ieņēmumu dienests un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pārbaudīja tikai niecīgu daļu no desmitos tūkstošu mērāmā iesniegto amatpersonu deklarāciju skaita.

Marokas Valsts pārvaldes reformu ministrijas un augstākās revīzijas iestādes delegācija Valsts kontrolē viesojās, lai vairāk uzzinātu par Latvijā pastāvošo amatpersonu deklarēšanās sistēmu, deklarācijās atspoguļojamo informācijas apjomu, valsts amatpersonu sarakstu sagatavošanu, IT sistēmu risinājumiem, kas tiek pielietoti, lai nodrošinātu amatpersonu deklarēšanos. Tikšanās Valsts kontrolē notika divu dienu mācību vizītē Latvijā un Lietuvā HAKAMA programmas ietvaros, kas paredzēta Marokas valsts pārvaldes reformu veicināšanai, īpaši pievēršoties valsts pārvaldes atbildības un efektivitātes stiprināšanai.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *