Sākumlapa » Aktuālā informācija » Jaunumi » Valsts kontroles speciālisti snieguši atbalstu Serbijas kolēģiem ceļā uz ES

Valsts kontroles speciālisti snieguši atbalstu Serbijas kolēģiem ceļā uz ES

11/05/2018 Drukāt šo rakstu

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa 10. maijā Belgradā piedalījās Serbijas Augstākās revīzijas iestādes atbalsta projekta noslēguma sanāksmē, paužot gandarījumu par Latvijas un Serbijas veiksmīgo sadarbību un projektā sasniegtajiem rezultātiem. Tie ir nozīmīgi gan Serbijai, gatavojoties dalībai Eiropas Savienībā, gan Valsts kontrolei, attīstoties par revīzijas kompetences centru.

10. maijā Belgradā tika noslēgts astoņus mēnešus ilgušais Valsts kontroles īstenotais projekts “Revīzijas kvalitātes kontrole Serbijas Augstākajā revīzijas iestādē”. Tā ietvaros Valsts kontroles speciālisti apmācībās, konsultācijās, pieredzes apmaiņas pasākumos un pilotprojektā ir palīdzējuši Serbijas kolēģiem uzlabot kvalitātes kontroli. Līdz ar to ir sagatavots pietiekams pamats, lai turpmākās revīzijas būtu kvalitatīvas un starptautiskajiem revīzijas standartiem atbilstošas.

Noslēguma sanāksmē projekta rezultāti tika prezentēti Serbijas sabiedrībai, parlamenta pārstāvjiem, finansētājiem. Valsts kontroliere Elita Krūmiņa savā uzrunā klātesošajiem atsaucās uz Aristoteļa teikto: “Kvalitāte nav rīcība. Tas ir ieradums”, novērtējot ciešā kopdarbā sasniegtos rezultātus un spēcināto sadarbību un atgādinot, ka sasniegto kvalitāti uzturēt nav viegls darbs.

Twinning Light projekts ir kapacitātes stiprināšanas mērķsadarbības projekts. Projekta maksimālais finansējuma apmērs – 250 000 eiro – tiek finansēts no Eiropas Savienības IPA programmas un Serbijas valsts budžeta līdzekļiem.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *