Sākumlapa » Aktuālā informācija » Jaunumi » Valsts kontroles viedoklis par SIA “Rīgas meži” publiskajiem izteikumiem

Valsts kontroles viedoklis par SIA “Rīgas meži” publiskajiem izteikumiem

07/02/2018 Drukāt šo rakstu

Valsts kontrole, gada sākumā informējot sabiedrību, Saeimas deputātus un Rīgas domi par revīzijas rezultātiem Rīgas pašvaldības dibinātajā SIA “Rīgas meži”, jau ir norādījusi: SIA “Rīgas meži” iesaistīšanās kokrūpniecībā pārkāpj spēkā esošo likumu un negatīvi ietekmē kokrūpniecības tirgu valstī.

“Valsts kontrole kategoriski noraida “Rīgas mežu” vadības medijos pausto viedokli par konkurentu lobiju un aicina uzņēmumu vispirms sakārtot savu saimniecību atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Tas ir smags apvainojums valsts augstākās audita iestādes neatkarībai un tam nav nekāda pamata,” norāda valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Tā vietā, lai nodarbotos ar tiešo uzdevumu pildīšanu – pašvaldības mežu, Rīgas apstādījumu un Mežaparka apsaimniekošanu – pašvaldības uzņēmums, pretēji likumā atļautajam, iesaistās komercdarbībā un kropļo konkurenci tirgū. Salīdzinājumā ar vairumu privāto uzņēmēju “Rīgas mežiem” ir pieejami trīs reizes lētāki izejmateriāli, kas dod uzņēmumam būtiskas priekšrocības. Taču, pat neskatoties uz to, uzņēmuma darbību grūti nosaukt par veiksmīgu – ja “Rīgas meži” neiesaistītos kokrūpniecībā, tad iepriekš minētajiem pamatuzdevumiem – Rīgas iedzīvotāju vajadzībām – divu gadu laikā būtu varēts atvēlēt par 3 miljoniem eiro vairāk, liecina audita rezultāti.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāru secība: dilstoši

  1. Olafs Kiršteins says:

    Pilnīgi piekrītu valsts kontrolierei.
    Rīgas meži ir piesārņoti, aizauguši ar krūmiem. Cirsti tiek vērtīgie koki peļņas gūšanai, nevis apkārtnes sakārtošani. Daudzi parki arī nekopti. Piemēram, Esplanāde un Dailes teātra skvērs ir tā nolaists, ka kājas var izmežģīt.