Sākumlapa » Aktuālā informācija » Jaunumi » Valsts kontroliere piedalās Kontaktu komitejas sanāksmē

Valsts kontroliere piedalās Kontaktu komitejas sanāksmē

20/10/2017 Drukāt šo rakstu

2017. gada 12.–13. oktobrī valsts kontroliere Elita Krūmiņa piedalījās Eiropas Savienības dalībvalstu augstāko revīzijas iestāžu un Eiropas Revīzijas palātas vadības Kontaktu komitejas sanāksmē. Šīs sanāksmes centrālā tēma bija sabiedrības uzticība valsts pārvaldes institūcijām un augstāko revīzijas iestāžu sarežģītajai lomai tās veicināšanā, tiecoties uz atklātību, kas var mazināt uzticību.

Kontaktu komitejas sanāksmes ietvaros notika seminārs par Eiropas Savienības iedzīvotāju uzticības atjaunošanu valdībām un valsts pārvaldes institūcijām. Tajā iezīmējas dilemma, kuru tālāk var risināt katra augstākā revīzijas iestāde (ARI). No vienas puses, ARI ir neatkarīga institūcija, ar ievērojamām zināšanām un pieredzi, ko var izmantot, lai veicinātu caurspīdīgumu finanšu izlietojumā un vairotu sabiedrības izpratni par norisēm valsts pārvaldē. No otras puses, revīzijās konstatēto trūkumu publiskošana un pārmērīga atklātība var pat vēl vairāk diskreditēt pārbaudīto iestādi un mazināt sabiedrības uzticību tai un valsts pārvaldei kopumā.

Revīziju labās prakses apmaiņas nolūkā tika prezentēti Latvijas sabiedrībai ļoti būtiskās e-veselības revīzijas ieviesto ieteikumu rezultāti, demonstrējot sākotnējā revīzijā atklātos trūkumus, revīzijā sniegtos ieteikumus, revidētās vienības ieguldījumu un sasniegtos rezultātus, piebilstot, ka līdz pilnvērtīgi pieejamam pakalpojumam vēl daudz darāmā.

Kontaktu komiteja ir autonoms, neatkarīgs un apolitisks forums, kurā apvienojušies Eiropas Savienības dalībvalstu ARI un Eiropas Revīzijas palātas vadītāji. Šis forums dod iespēju apspriest un risināt kopīgi interesējošus jautājumus, kuri ir saistīti ar ES.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *