Sākumlapa » Jaunumi » Zviedrijas augstākās revīzijas iestādes ekspertu darba vizīte Valsts kontrolē

Zviedrijas augstākās revīzijas iestādes ekspertu darba vizīte Valsts kontrolē

12/06/2015 Drukāt šo rakstu
Šā gada 11. un 12.jūnijā darba vizītē Valsts kontrolē uzturējās Zviedrijas augstākās revīzijas iestādes (Riksrevisionen) eksperti, lai turpinātu uzsākto sadarbību Valsts kontroles kapacitātes celšanā lietderības revīziju jomā. Vizītes laikā ar zviedru kolēģiem tika pārrunāti veikto pilotrevīziju pirmie rezultāti un Valsts kontroles iniciatīvas lietderības revīziju pilnveidošanā, tostarp izvērtējot revīziju rezultātu atspoguļošanu un uzskatāmību plašākai sabiedrībai un revidējamām institūcijām.

Darba vizītes ietvaros Zviedrijas eksperti pārrunāja Valsts kontroles īstenoto revīziju e-veselības jomā, kā arī dalījās savā pieredzē par praktiskiem aspektiem, veicot lietderības un likumības revīzijas jomās, kas saistītas ar valsts politikas īstenošanu atbalsta sniegšanā personām ar invaliditāti un tām nepieciešamo asistenta pakalpojumu nodrošināšanā, kā arī ambulatorās veselības aprūpes jomā.

Valsts kontroles sadarbība ar Zviedrijas augstāko revīzijas iestādi tika uzsākta pērn. 2014.gada 3.martā valsts kontroliere Elita Krūmiņa parakstīja memorandu ar Zviedrijas augstāko revīzijas iestādi par sadarbību Valsts kontroles kapacitātes stiprināšanā lietderības revīziju jomā atbilstoši starptautiskiem revīziju standartiem.

Sadarbības ietvaros līdz šim ir īstenotas zviedru kolēģu vadītas mācības Valsts kontroles darbiniekiem, sniegtas konsultācijas specifiskos lietderības aspektos uzsāktajās lietderības revīzijās, kā arī organizēta Valsts kontroles darbinieku bilaterālā studiju vizīte Zviedrijā, lai iepazītos ar kolēģu pieeju lietderības revīziju veikšanai.

Zviedrijas augstākās revīzijas iestādes ekspertu dalība Valsts kontroles kapacitātes stiprināšanā lietderības revīziju jomā tiek nodrošināta Valsts kancelejas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts strukturālo reformu ieviešanai valsts pārvaldē” apakšaktivitātes ”Valsts kontroles kapacitātes stiprināšana” ietvaros.

IMG_3478

IMG_3479

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *