UZMANĪBU Jūs lietojat vecu Internet Explorer pārlūku, līdz ar ko nebūs iespējams izmantot visas mājaslapas tehniskās iespējas!

Jaunumi

Pašvaldības aizņemas un būvē uz nebēdu – nepārdomāti projekti uzliek pamatīgu slogu pašvaldību budžetiem nākotnē

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu, pašvaldības reālajai situācijai un vajadzībām neatbilstošu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem. Valsts kontrole 15 pašvaldībās vērtēja šādu infrastruktūras projektu ekonomiskā pamatojuma esamību, kā arī to plānošanu un īstenošanu. (vairāk…)

Iedzīvotāju sniegtā informācija paplašina Valsts kontroles revīzijas apjomus

Valsts kontrole 18. septembrī nodos atklātībai revīzijas rezultātus, kurā vērtēja pašvaldību infrastruktūras objektus, kas uzbūvēti par ES fondu finansējumu un Valsts kases izsniegtu aizņēmumu. Nozīmīgu ieguldījumu šīs revīzijas objektu izvēlē sniedza iedzīvotāju atsūtītā informācija. (vairāk…)

Valsts kontrole revidēs Talsu pašvaldības saimniekošanu kapitālsabiedrībās

Valsts kontrole ir uzsākusi revīziju Talsu novada pašvaldībā, kuras uzmanības centrā būs pašvaldības kapitālsabiedrību sniegtie pakalpojumi Talsu novada iedzīvotājiem, kā arī kapitālsabiedrību pārvaldības tiesiskums un atbilstība labās prakses principiem. (vairāk…)

Valsts kontrole: revīzijas ieteikumi palīdz sakārtot pedagogu atlīdzības sistēmu

Nepilnu gadu pēc desmit pašvaldībās veiktās revīzijas “Vai valsts mērķdotācijas pedagogu atlīdzībai vadības sistēma ir efektīva un nodrošina normatīvo aktu prasībām atbilstošu līdzekļu izlietojumu?” puse revidēto pašvaldību jau ieviesušas ieteikumus, tā novēršot nevienlīdzīgu attieksmi pret pedagogiem atlīdzības jautājumos un sakārtojot tos vēl pirms jaunā mācību gada sākuma. (vairāk…)

Aicinām darbā valsts revidenta palīgus un palīdzes

Aicinām pieteikties valsts revidenta palīga amata vietai, līdz 1. septembrim sūtot CV un pieteikuma vēstuli uz personals@lrvk.gov.lv. Nepieciešamas zināšanas par grāmatvedības standartiem un vismaz iesākta ekonomikas, grāmatvedības, finanšu vadības vai tiesībzinātņu izglītība. Plašāka informācija par iespējām, atlīdzību un prasībām šeit.

Likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav

Nesodāmības gaisotne turpina valdīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā un tam padotajā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā. Ir aizritējis vairāk nekā gads kopš Valsts kontrole atklāja, ka koledžas direktoram prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju. Kaitējums budžetam pārsniedz 170 tūkstošus eiro. Tiesībaizsardzības iestādes gan atzinušas, ka likums ir pārkāpts, bet kriminālprocess ir izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ. Līdz ar to vainīgie pie atbildības tā arī netiks saukti, tāpat kā netiks atlīdzināts budžetam nodarītais kaitējums. (vairāk…)

Premjers un kultūras ministrs birokrātiskā vēstulē noraida Valsts kontroles aicinājumu uz atklātību

Valsts kontrolei adresētā vēstulē, ko parakstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un kultūras ministrs Nauris Puntulis, noraidīts pirms pieciem gadiem sniegtais ieteikums izstrādāt skaidri saprotamu kārtību, kam tiek piešķirti bezmaksas ielūgumi uz valstiski nozīmīgiem, no valsts budžeta finansētiem pasākumiem. Ministru kabinets noraidījis arī  aicinājumu publiskot informāciju par uzaicinātajām personām. (vairāk…)

Pēc Valsts kontroles ieteikumu ieviešanas pašvaldības ietaupa ap miljonu eiro gadā

Ieviests 101 Valsts kontroles ieteikums un kopumā viena gada laikā ietaupīts gandrīz miljons eiro. Šāda ir bilance vienpadsmit pašvaldībās, kuras divu gadu laikā pēc Valsts kontroles revīzijas “Vai pašvaldību administratīvais resurss to funkciju īstenošanai tiek izlietots produktīvi un ekonomiski?” ir ieviesušas 99% ieteikumu un joprojām turpina pilnveidot savus iekšējos procesus, pakalpojumu pieejamību un kvalitāti. (vairāk…)

Pasniegti Valsts kontroles Atzinības raksti

Atzīmējot Valsts kontroles 96. gadadienu, pasniegti Valsts kontroles Atzinības raksti sadarbības partneriem, kuru atsaucība un profesionalitāte 2018. gadā būtiski palīdzējusi Valsts kontroles darbā. Valsts kontroles Atzinības rakstus saņēma Rīgas Stradiņa universitātes Prof. Dr. sc.soc. Anda Rožukalne un apvienība “Pilsēta cilvēkiem”. (vairāk…)

Valsts kontrole: valsts aizsardzības spēju attīstībā jāuzlabo plānošana

Pieaugot aizsardzībai piešķirtajam finansējumam, arvien aktuālāks kļūst jautājums, kāds ir sabiedrības ieguvums. Valsts kontrole secinājusi, ka Latvijas aizsardzības spēju attīstību galvenokārt kavē trūkumi plānošanā. (vairāk…)