1928. GADS
Revīzijas departamenti

Revīzijas departamenti bija iestādes struktūrvienības, kas sastāvēja no kolēģijas (ko veidoja departamenta priekšsēdētājs un kolēģijas locekļi (kopā ne vairāk kā sešas personas)), revidentiem un viņu palīgiem. Departamentu kolēģiju locekļus pēc valsts kontroliera priekšlikuma iecēla Ministru kabinets un apstiprināja Saeima uz četriem gadiem. Savukārt revidentus un viņu palīgus amatos iecēla valsts kontrolieris. Departamentu galvenais uzdevums bija organizēt un veikt revīzijas; departamentu kolēģijas pēc revīziju veikšanas izskatīja un pārbaudīja to rezultātus un tām bija tiesības noteikt norēķinus un uzrēķinus balstoties uz revīzijas rezultātiem un normatīvā regulējuma.

 

Iepazīsties ar materiāliem:

Valsts kontroles I departaments. Latvijas Republika desmit pastāvēšanas gados: rakstu krājums. Galv. red. Alfrēds Bīlmanis. Rīga: Golts un Jurjans, 1928. 72. lpp.

Apskatīties pilnizmēra materiālu jaunā logā (spiest šeit)

 

Valsts kontroles II departaments. Latvijas Republika desmit pastāvēšanas gados: rakstu krājums. Galv. red. Alfrēds Bīlmanis. Rīga: Golts un Jurjans, 1928. 72. lpp.

Apskatīties pilnizmēra materiālu jaunā logā (spiest šeit)

Atpakaļ