Valsts kontroliera svētku uzruna

04.05.2022.

 

Labdien kolēģi, labdien draugi, labdien Latvijas patrioti!

1. maijs un 4. maijs – Latvijas brīvības un demokrātijas svētki.

1. maijs – datums, kad pirmo reizi sanāca pirmais demokrātiski vēlētais Latvijas parlaments – Satversmes sapulce.

4. maijs – diena, kad Latvija nolēma atgūt savu neatkarību.

Šogad svētki būs savādāki – apvīti ar īpašāku auru. Tas būtu tā pat, kā atzīmēt dzimšanas dienu laikā, kad tavs tuvs draugs cīnās par savu dzīvību. Ukraina šobrīd cīnās par savu dzīvību, un mēs – Latvijas sabiedrība – tai aktīvi palīdzam.

Lai arī Ukrainas stāsts ir ļoti traģisks un skumjš, tas vienlaikus ir ļoti iedvesmojošs un iedrošinošs. Redzot, kā Ukrainas tauta spēj ar savu pārliecību un savu dzimtenes mīlestību cīnīties pret daudz lielāku pārspēku un gūt panākumus šajā cīņā – tas iedvesmo arī mani, un es ceru – arī ikvienu no jums tajos darbos un uzdevumos, ko jūs ikdienā veicat. Tas dod pārliecību, ka arī mēs varam cīnīties pret lielāku pārspēku, ja mums tāda vajadzība kādu dienu rastos.

Redzot to, cik daudz Latvijas cilvēku ziedo Ukrainai, cik daudz dodas atbalsta gājienos, cik daudzi ir gatavi palīdzēt Ukrainas bēgļiem, man ir pārliecība, ka visi šie cilvēki Latvijai izšķirīgā brīdī arī nāks talkā un palīdzēs.

Valsts kontroles kolēģiem ir īpaša loma un nozīme valsts drošības stiprināšanā. Gan tiešā veidā, kur mēs veicam revīzijas attiecībā uz aizsardzības resoru – Zemessardzi, Latvijas Bruņotajos spēkos u.c., gan arī netiešā veidā, jo valsts drošība nav tikai militārā drošība.

Valsts drošība ir arī ekonomiskā drošība. Valsts drošība ir saliedēta sabiedrība. Valsts drošība ir izglītota un vesela sabiedrība. Valsts drošība ir spēcīgi demokrātiskie institūti. Valsts kontrole ar revīzijas darbu veicina to, lai šie demokrātiskie institūti un lai mūsu valsts kopumā būtu stiprāka.

Mani mīļie kolēģi, paldies par to lielisko darbu, ko jūs dariet! Es esmu pārliecināts, ka gan jūs, gan visa Latvijas sabiedrība kopumā spēs aizsargāt un nodrošināt mūsu valsts nākamību arī turpmākajos 30 un daudz vairāk gados.  

Valsts kontrolieris Rolands Irklis  

Uzruna VIDEO formātā.